X
ثبت شركت جوینت ونچر
تعريف جوینت ونچر به اين معناست كه چند شركت و اشخاص حقيقي براي بدست آوردن سود بهتر بدون زمان مشخص و هدف از قبل تعيين شده‌اي با هم شراكت انجام مي‌دهند.

كلمه جوینت ونچر يكي از بيشترين كلماتي است كه در خارج از سرزمين ايران نيز به كار مي‌رود و خيلي از شركت‌ها موافق اين پروسه هستند.

زماني كه جوینت ونچر انجام مي‌شود چندين شركت با بهره‌گيري از تجربه و خلاقيت و … براي بدست آوردن سود بهتر تلاش مي‌كنند. بعضي از شركت‌ها سود را در بدست آوردن مالي و پولي مي‌بينند بعضي براي تمام شدن يك پروژه و خدمت رساني تلاش مي‌كنند

نكته مهم: تفاوت ميان جوینت ونچر و كنسرسيوم در چيست؟

1- جوینت ونچر براي يك هدف مشخص ثبت نمي‌شود ولي در كنسرسيوم بايد حتماً هدف مشخص شود.

2- جوینت ونچر هيچ گاه زمان براي ثبت شركت مشخص نمي‌شود ولي در ثبت شركت كنسرسيوم حتماً بايد زمان انجام پروژه‌ها مشخص شود و بعد از آن شركت ثبت شده بايد براي اقدامات بعدي به اداره ثبت شركت‌ها مراجعه كند.

در ايران همه‌ي شركت‌ها مي‌توانند با هم جوینت شود و هيچ گونه ممنوعيتي وجود ندارد يعني نيازي به اخذ نامه و يا مجوز از سازمان خاصي ندارد.

براي اين كار بايد مدارك مورد نياز تهيه شود:.

براي ثبت شركت جوینت ونچر واژه‌اي به نام جونيت ونچر در نام شركت نوشته نمي‌شود. نحوه‌ي تشكيل شركت، نمايان گر ثبت يك شركت جوینت ونچر مي‌باشد

برای ثبت شرکت جوینت ونچر به این صورت باید عمل کرد:

مدارک مورد نیازی که موسسه گنجینه برای ثبت شرکت ثبت شرکت جوینت ونچر نیاز دارد:

-کپی آگهی ثبت شده شرکت(روزنامه رسمی)

-کپی شناسنامه و کارت ملی نماینده شرکت

-عدم سوپیشینه نماینده شرکت

جوینت ونچر به زبان ساده :

شراکت چند شخصیت حقیقی یا حقوقی با یکدیگر را جوینت ونچر می گویند.

پس در نتیجه هنگامی که یک شرکت از قبل نیز ثبت شده باشد می توان برای شرکت مذکور نیز تغییرات ایجاد کرد که وارد کردن شخصیت جدید داخل شرکت قبلی یک عملکرد جوینت ونچر را ایجاد کرد.

به عنوان مثال :

-آقای مولایی به عنوان نائب رئیس هیات مدیره با 10 درصد سهام

شرکت زرین تجارت به نمایندگی آقای فرد به عموان رئیس هیات مدیره با 20 درصد سهام

شرکت کوشش صنعت به نمایندگی آقای محسنی با 70 درصد سهام به عنوان مدیر عامل و عضو

در بالا کسانی که به عنوان نماینده معرفی شدن اختیار شرکت در مجامع شرکت در حال تاسیس یا تغییرات را دارا می باشند.

نکته: نماینده می تواند از مدیران شرکت یا خارج از شرکت یا سهام داران شرکت باشد(در واقع هر شخصی که داخل شرکت یا خارج شرکت باشد)

ثبت شرکت گنجینه انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …
طراحی سایت آدرا وب